مشخصات فایل*تحقیق درباره تورم و آسيب هاي آن بر جامعه*

تحقیق درباره تورم و آسیب های آن بر جامعه, تورم و آسیب های آن بر جامعه,تورم|swd1785842
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق درباره تورم و آسيب هاي آن بر جامعه

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 9 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

تورم از نظر علم اقتصاد به معنی افزایش سطح عمومی قیمت‌ ها در طول یک زمان مشخص است. نرخ تورم برابر است با تغییر در یک شاخص قیمت که معمولا شاخص قیمت مصرف کننده است.

ریشه‌های تورم

دیدگاه کینزی دو دلیل عمده را برای تورم ذکر می‌کند: کاهش عرضه کل یا افزایش تقاضای کل. دیدگاه پول‌گرایان (Monetarist) رشد عرضه پول مازاد بر رشد اقتصادی را عمده‌ترین دلیل تورم می‌داند. به عبارت ديگر، تورم تناسب نداشتن حجم پول در گردش با عرضه خدمات و كالاهاست. تقریبا تمام اقتصاددان‌ها بر این نکته متفق‌القولند که تورم پایدار و دراز مدت ریشه‌ای جز عرضه پول و افزایش نقدینگی ندارد. هر چه ميزان تورم بیش‌تر شود،قدرت خريد یک واحد پول كم‌تر می‌گردد.

تورم در اقتصاد به افزایش سطح عمومی قیمت‌ها در مقایسه با مقداری پایه‌ای از قدرت خرید گفته می‌شود. بر اساس گزارش های بانک مرکزی، نرخ تورم همزمان با آغاز به کار دولت محمود احمدی نژاد سير صعودی گرفته و از حدود ۱۱ درصد در اسفند ماه سال ۱۳۸۳به حدود ۳۰ درصد در شهريور ماه گذشته رسيده است.[۱]

تورم از دیدگاه تقاضا

به استناد ارقام مندرج در جداول کتاب خلاصه تحولات اقتصادی کشور – بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران متوسط رشد نقدینگی در طی اجرای برنامه سوم توسعه(۸۲-۱۳۷۹) معادل ۶/۲۸ درصد بوده است که بالاتر از متوسط نرخ رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) معادل ۶/۵ درصد بود و همین امر باعث عدم تعادل بین تقاضا و عرضه شده و در نتیجه منجر به افزایش سطح عمومی قیمت‌ها گردیده است.مطالب دیگر:
🔥پاورپوینت آماده چگونگی خرید و انبار و توزیع و تعمیر و مديريت تجهيزات ورزشي🔥پاورپوینت آماده جايگاه محيط زيست در توسعه پايدار و ارتباط آن با مديريت توسعه🔥پاورپوینت آماده پروژه درس انسان طبيعت معماری معماري حيوانات و تاثیر آن بر معماری بشر🔥پاورپوینت آماده بررسی و مطالعه سيستم های پاداش و جبران خدمت و چالشهاي منابع انساني🔥پاورپوینت آماده درس مديريت منابع انساني پيشرفته🔥پاورپوینت آماده پروژه آماده درس مهندسي نرم افزار 1 ترسيم نمودارهاي سيستم بانكي🔥پاورپوینت آماده شبکه عصبی و شبکه آدالاین مدل ریاضی نرون پروسه یادگیری و شبکه های عصبی ب🔥پاورپوینت آماده پروژه درس کاربرد فن آوری اطلاعات پزشکی الگوریتمهای ژنتیک – بسیار جامع🔥پاورپوینت آماده بررسی الگوریتم نقاط داخلی به همراه مثال🔥پاورپوینت آماده بررسی الگوريتم های فرا ابتکاری جستجوی ممنوع Tabu Search🔥پاورپوینت آماده بررسي سیستم های حمل و نقل ریلی و سیستم ها و انواع مونوريل در جهان و ايران🔥پاورپوینت آماده بررسی تاثیر سیستم های حمل و نقل بر محیط زیست و راه های مقابله با آنها🔥پاورپوینت آماده پیاده سازی و اجرای برنامه ريزي منابع سازمان ERP🔥پاورپوینت آماده بررسی زندگی و ویژگی های کرم های لوله ای🔥پاورپوینت آماده بررسی سيستم اطلاعات مديريت MIS🔥پاورپوینت آماده اجزای مهارتهای ده گانه زندگی🔥پاورپوینت آماده بررسی بانكداري الكترونيكي در ایران و جهان🔥پاورپوینت آماده بررسی اصول و اهمیت مبارزه با آفات گیاهی به وسیله حشرات🔥پاورپوینت آماده بررسی شبکه های بی سیم Wi Fi و کاربرد آنها🔥پاورپوینت آماده بررسی تاثیرات عوامل محيطي بر رشد و نمو بازدهي محدودكننده در زراعت آفتابگردان🔥پاورپوینت آماده بررسی استراتژی های مدیریت🔥پاورپوینت آماده بررسی و آشنايي با استاندارد ISO 10006🔥پاورپوینت آماده بررسی و آشنايي با قوانين ديوان عدالت اداري🔥پاورپوینت آماده بررسی و مطالعه جایگاه در و پنجره در معماری اسلامی🔥پاورپوینت آماده بررسی اصول كنترل بيماريهاي گياهي