مشخصات فایل*تحقیق درباره تورم*

تحقیق درباره فقر و تورم,فقر و تورم, تورم|swd1785842
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق درباره تورم

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 35 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

تورم براي مردم كشورمان اكنون كلمه اي بسيار آشناست.كلمه اي چندش آور مهمان ناخواسته اي بوده و به همين راحتي هم دست بردار نمي باشد.

حال چطور اين مهمان نا خواسته وارد اقتصاد كشور شده دلايل زيادي متصور است.دلايلي كه داخلي هستند و خارجي،دلايلي كه حاصل سياست خودمان مي باشد و دلايلي كه خواسته و ناخواسته اقتصاد جهاني عامل اصلي آن مي باشد اما اگر بخواهيم عوامل اصلي تورم را در كشور نام ببريم به اين صورت مي باشد كه:

اقتصاد نفتي سياست انبساطي مالي دولت،عدم انضباط مالي دولت،حجم بالاي نقدينگي مخرب و سرگردان- گسترش سرمايه گذاري در طرح هاي عمراني و زيربنايي كه قابليت جذب اقتصادي ندارند- برداشت از حساب ذخيره ارزي- افزايش قيمت هاي جهاني- افزايش قيمت هاي حاصل انرژي كه خود هزينه هاي توليد را بالا مي برد.

اما اگر كمي دقيق تر به موضوع نگاه كنيم به دو عامل بسيار مهمي مي رسيم كه زياد بيان نشده اند و كمتر به آنها پرداخته شده كه شامل:1-بهره وري2-فساد اقتصادي مي باشند.

عواملي كه در كشورهاي جهان سوم بسيار مشهود مي باشند.حال چرا اين عوامل اكنون به عنوان عوامل اصلي ياد شده اند؟

به چند دليل است: يكي از دلايل آن اين است كه در كوتاه مدت يا ميان مدت با حل اين دو عامل حداقل تورم را در يك سطح مشخص نگه داشت و دليل ديگر اينكه اين دو عامل حداقل تورم را در يك سطح مشخص نگه داشت و دليل ديگر اينكه اين دوعامل به نوعي به خودمان برميگردد و راحت تر قابل حل شدن است.در شرايطي كه اقتصاد داخلي تحت تحريم بين المللي مي باشد و همين تحريم هزينه توليد و هزينه واردات را افزايش مي دهدمطالب دیگر:
📜مسئوليت جزايي اطفال 45 ص📜مشخصاتي از ساختارهاي ميكروسكوپي قطعات ريختگي📜مصلح جهانی در کتب ادیان📜معماری USB📜معماري مسجد جامع اصفهان📜مفهوم دين📜مقدمه ای بر رباتیک📜مكانيزم هاي دفاعي📜منطقة كهك در جنوب شهرستان قم📜منظومه شمسي📜مولانا از بلخ تا قونیه📜مولانا جلال الدين محمدبلخي (مولوي)📜مولانا📜مهندس‌ مهدي‌ بازرگان‌📜ميرزا عبدالقادر بيدل دهلوي📜نارسی و تاخیر رشد داخل رحمی📜نام نویسندگان ایران و جهان📜نجوم 56 ص📜نجــــوم 61 ص📜نخستین حاکمان صفوی📜نسبیت و کوانتوم📜نقش اخلاق پيامبر اسلام در زمان خود پیامبر📜نقش امام علي‌(ع‌) در جنگهاي دوران پيامبر 54 ص📜نقش خانواده در تربیت کودک📜نقش فناوری نانو در صنایع غذایی