مشخصات فایل*مقاله آموزشی آزمون مدل كلاسیک تورم در ایران ، روش همگرایی*

مقاله, خرید مقاله ,دانلود مقاله, دانلود و خرید مقاله , مقاله آماده,خرید مقاله آماده, دانلود و خرید مقاله آماده|swd1785842
با ما همراه باشید با موضوع مقاله آموزشی آزمون مدل كلاسیک تورم در ایران ، روش همگرایی

چکیده:

از مشكلات اقتصادی بسیار مهم در ایران، طی چند دهه اخیر، می‌توان به پدیده تورم همراه با بیكاری و یا به عبارت دیگر، ركود تورمی اشاره كرد كه باعث گردیده رابطه جانشینی بین تورم و بیكاری به راحتی میسر نباشد. در چنین شرایطی اجرای سیاست‌های پولی و مالی برای تحقق اهداف سیاستگذار، با مشكل مواجه شده و نیاز به سیاستهای زیربنایی و متفاوت از سیاست‌های معمول دارد.
شواهد نشانگر این است كه سیاستگذاران نه تنها به هدف خود كه همانا تثبیت قیمت‌ها، كاهش عدم اطمینان اقتصادی و از میان بردن بیكاری است دست نیافته، بلكه با اعمال سیاست‌های نادرست خود موجب شدت یافتن نابسامانی‌ها گردیده‌اند. در نهایت، تورم موجود، به توم مزمن تبدیل شده و آن هم از طریق شكل‌گیری انتظارات تورمی به شتابان بودن تورم كمك كرده است.
در این میان حجم پول، به عنوان یك متغیر عمده اقتصادی كلان و نیز یكی از ابزارهای اصلی سیاست‌های دولت می‌باشد كه جهت مهار تورم به كار گرفته می‌شود. این مطلب، تقریباً، یكی از اصول پذیرفته شده تمام مكاتب اقتصادی است ولی در مورد تاثیر حجم پول بر روی تولید و قیمت‌ها، اختلاف ریشه‌دار و متعددی بین مكاتب مختلف اقتصادی وجود دارد. به اعتقاد پولگرایان در چنین شرایطی، افزایش عرضه پول در درازمدت منجر به تورم شده و تأثیری بر رشد محصول نخواهد داشت.


مطالب دیگر:
🔑نقشه ی بخش های شهرستان تفرش🔑نقشه ی بخش های شهرستان زرندیه🔑تحقيق استاندارد حسابداري صورتهاي‌ مالي‌ تلفيقي‌ وحسابداري‌ سرمايه‌گذاري‌ در واحدهاي‌ تجاري‌ فرعي‌🔑تحقيق نمونه اساسنامه شركت سهامي خاص🔑تحقيق اساسنامه شركت سهامي خاص تربت گستر🔑تحقيق اساس راهبرد منابع انساني🔑تحقيق ارزيابي مديريت چند اداره🔑تحقيق ارزيابي مديريت كيفيت جامع در سازمانهاي دولتي🔑تحقيق ارزيابي عملكرد كاركنان🔑نقشه ی مدل رقومی ارتفاعی شهرستان سمنان🔑تحقيق اثر شلاقي در زنجيرة تأمين🔑تحقيق آشنايي با عناصر گوناگون آميخته هاي تبليغات🔑تحقيق آسيب شناسي رفتار سازماني🔑تحقيق نکاتی در آداب معاشرت🔑تحقيق تجارت الكترونيكي Network Marketing🔑تحقيق ISO 9000 و مديريت كيفيت🔑تحقيق تاريخچه و سوابق ISO 9000🔑تحقيق تفكر ناب دروازه ورود به سرزمين سيگماها (σ )🔑تحقيق تفكر در مديريت🔑تحقيق تفكر استراتژيك🔑تحقيق تصميم‌گيري گروهي🔑تحقيق تجزیه و تحلیل ارزش افزوده ، ارزش افزوده اقتصادی و ارزش افزوده بازار جهت ارزیابی عملکرد شرکتها🔑تحقيق مقدمه‏ اى بر تجزيه و تحليل و طراحى سيستمها🔑تحقيق بهبود سازمان و مديريت دانش🔑تحقيق بهبود بخشي در سازمان‌ها